Anne Emzirirken Sünnet

 Anne Emzirirken Yeni Doğan Bebek Sünneti

Anne emzirirken sünnet sırasında, sünnet bebeğinin dikkati dağılabilir ve bu arada hiç bir şey hissetmeyen çocuğun sünneti çok rahat yapılır.

Sünnet her durumda yapılabilir. Ama sünnet esnasında bebeğin ağlatılmamasını sağlamak en önemli husustur Çünkü bebeğiniz ağlarsa anne ve baba da gerilir. Acaba çocuğumuzun acı mı çekiyor diye düşünürler.

Önce krem sonra iğne. Antalya Sünnet ve Çocuk Cerrahi Kliniğimizde yaptığımız sünnetlerde bebek kesinlikle sünnet esnasında ağrı, acı hissetmez. Tam uyuşmayı önce kremle sonra da iğne yaparak sağlıyoruz. Uyuşma sünnetten sonra 4-6 saat daha devam eder.

doğru sunnet zamani
narkozsuz sünnet

 Anne Emzirirken Yeni Doğan Bebek Sünneti

Bebek sünnet esnasında annesi tarafından uyutulamazsa anne emzirirken, dizlerinde sallarken ya da bebek arabasında iken sünnet yapılabilir. Burada amaç sünnet esnasında kesinlikle hiçbir ağrı acı hissetmeyen sünnet çocuğunun 10 dakika dikkatini başka yere yönlendirmektir.

Çocuğun dikkatinin nasıl başka yere yönlendireceğini en iyi anne sağlayabiliyor. Anne emzirerek, biberondan mama vererek, cep telefonuna daha önce yüklediği çocuk programlarını, şarkılarını izlettirerek veya oyuncaklarla çocuğu oyalayarak Sünnet bebeğinin dikkatini dağıtabilir. Bu arada hiç bir şey hissetmeyen çocuğun sünneti çok rahat yapılır.

Her çocuğa göre farklı rahatlama metotları olmasına rağmen anne emzirmesi çok iyi rahatlatıcı yöntemlerden biridir. Anne çocuğu emzirirken çocuk rahattır ve anneye dönüktür. Bu dönemde etrafına ilgisiz olan bebek çok rahat sünnet olur.

Acısız ve Ağrısız Anne Emzirirken Çocuk Sünneti

Anneyle çocuğun üstünü örtüp etrafla ilişkiyi kestikten sonra da sünnet yapılabilir. Emzirerek sünnet uyumayan çocuklar için alternatif bir yöntemdir. Bu esnada sünnet bebeği hiç bir şey hissetmediği için çok rahat lokal anestezi altında narkoz vermeden sünnet yapılabilir.

Acı hissetmez. Eğer bebek sünnet esnasında annesi tarafından uyutulamazsa anne emzirirken, dizlerinde sallarken ya da bebek arabasında iken sünnet yapılabilir. Burada amaç sünnet esnasında kesinlikle hiçbir ağrı acı hissetmeyen sünnet çocuğunun 10 dakika dikkatini başka yere yönlendirmektir.

Sünneti gerçekleştirdiğimiz hijyenik ortamlarda aileleri mutlu ediyoruz. Çocuğunuzun sünneti için endişelenmeyin. Bizlere güvenerek çocuğunuzun sünneti için en iyisini yapmış olursunuz.