Sünnet derisini ezdikten sonra kesme yöntemini kullanmıyoruz

Kliniğimizde resimde görülen ve sünnet derisini ezerek kesen yöntemler kullanılmaz. Dokuyu ezerek sıkıştırarak sünnet yapılmaz. Biz modern cerrahi aletlerin ve tekniklerin bulunmadığı dönemlerden kalma  resimdeki aletler olduğu gibi ezme ve sıkıştırma yöntemini sünnetlerimizde kullanmamaktayız.

Ezerek ve sıkıştırarak sünnet derisini kesme yönteminin zararları nelerdir?

Modern cerrahi ekipmanların bulunmadığı dönemlerden kalma sünnet derisini ezerek ve sıkıştırarak kesme yöntemini kullanmamaktayız. Resimde görüldüğü gibi aletlerle ezerek kesme yönteminin avantajı sünnetin daha hızlı yapılması ve ezilen dokudaki damarlarda ezildiği için erken sünnet kanamalarının daha az görülmesidir.

Fakat doku ezildiği için birçok zararları vardır.

Bunlar:

1.Yara iyileşmesi daha geç olur. Doku ve damarlar ezildiği için yara iyileştirici hücreler,hormonlar ve elementler yara bölgesine daha geç gelirler.

2. Ezilen doku daha kolay iltihaplanır. Doku ve damar zedelenmesinden dolayı enfeksiyonla mücadele eden hücreler ve antikorlar kesi bölgesine daha geç gelirler.

3.Ezilen doku travmatize olduğu için sünnetten sonra şiş,ödem daha uzun süre devam eder.

Biz modern cerrahi aletlerin ve tekniklerin bulunmadığı dönemlerden kalma ezme ve sıkıştırma yöntemini sünnetlerimizde kullanmamaktayız.

Sünnetinizin anılarınızda hoş bir seda olarak kalması dileklerimizle