ağrısız acısız sünnet

Narkozsuz Doğal Anne Uykusunda Sünnet

En iyi bebek sünneti (0-2yaş)  doğal anne uykusunda yapılan narkozsuz sünnettir.

Doğal anne uykusunda narkozsuz sünnette genel anestezi komplikasyonları görülmez.

Narkozsuz Sünnet

Günümüzdeki tıbbi gelişmeler ışığında lokal anestezik kremler ve lokal anestezik ilaçlar ile doğal anne uykusunda ağrısız acısız narkozsuz sünnet yapılabilir.

Doğal anne uykusunda sünnet nasıl yapılır ?

Kliniğimizde, uyuma saatinden bir saat önce sünnet bölgesine lokal anestezik krem sürülür. Bu kremin üzerine jelatin bir koruyucu tabaka konduktan sonra çocuğun bezi bağlanır ve en az 1 saat beklenir. Bu süre içerisinde kremden dolayı İğne yapılacak pipi bölgesi uyuşmuş olur. Bebeğin uyku saati gelince anne bebeği uyutur.

Bebeğin uyuma süresi içerisinde sünnet yapılır. Çocuk uyuşturma kreminden dolayı iğneyi hissetmez, iğneden sonra da sünneti hissetmez.

Kliniğimizde yapılan bebek sünnetlerinin hemen hemen tamamı bebek anne uykusunda iken yapılmaktadır. Anne baba sünnet esnasında çocuğun yanında bulunurlar.

Eğer bebek sünnet esnasında uyanırsa anne besleyerek, sallayarak ve oyuncaklarla oyalayarak bebeği sakinleştirir. Sünnet yaklaşık 10 dakikada tamamlanır.

Stres faktörü çok daha az

Doğal anne uykusunda narkozsuz sünnette genel anestezi komplikasyonları görülmez. Sünnet anne babanın yanında yapıldığı için stres faktörü çok daha az olur.

İlk iki yaşta doğal anne uykusunda narkozsuz sünnet en iyi sünnettir.

narkozsuz anne uykusunda sünnet

 

Op.Dr.Muzaffer Zorlu
Çocuk Cerrahi Uzmanı
Antalya Sünnet ve Çocuk Cerrahi